Ja biedrība kļūst par mājas pārvaldnieku, atbilstoši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam, dzīvokļu biedrība uztur ēku atbilstoši visām normatīvo aktu prasībām – veic sanitāro apkopi, sadzīves pakalpojumu nodrošināšanu (slēdzot līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem); iekārtu, komunikāciju, siltummezglu apsekošanu, apkopi un remontu, organizē nepieciešamos remontdarbus, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus un visus nepieciešamos remontus un renovācijas. Tāpat dzīvokļu biedrībai ir pienākums katru gadu sagatavot pārvaldīšanas plānu un budžetu, regulāri sagatavot finanšu atskaites un veikt citas likumā paredzētās darbības.
Biedrību var dibināt arī tikai ar mērķi veicināt mājas atjaunošanu, finansējuma piesaisti, ātrākai mazāk nozīmīgu lēmumu pieņemšanai, un efektīvākai komunikācijai ar apsaimniekotāju – katrā daudzdzīvokļu mājā situācija ir atšķirīga, tāpat dažādas ir iespējas dzīvokļu īpašniekiem aktīvi iesaistīties biedrības darbā. Līdz ar to, katras mājas dzīvokļu īpašnieki, izveidojot biedrību, var paši lemt par to, cik daudz un kā iesaistīties biedrības darbībā, un kādiem pakalpojumiem meklēs sadarbības partnerus ārpus biedrības.
Tāpat katras daudzdzīvokļu mājas tehniskais stāvoklis ir atšķirīgs un ēkās ar lielām tehniskām problēmām, dzīvokļu biedrības izveide ir ātrākais un efektīvākais veids, kā uzsākt, piemēram, fasādes remontu, jumta nomaiņu, pagalma labiekārtošanu u.c. darbus.